Få 2 nummer av PC-tidningen i brevlådan och obegränsad tillgång till allt låst innehåll på pctidningen.se
Få ut ännu mer av din dator med över 300 säkra datorprogram och omfattande guider på svenska – för både nybörjare och mer erfarna användare.
Få svar på dina it-frågor med experternas tips samt tillgång till alla frågor och svar från tidningens populära brevlåda.
Undvik otrevliga överraskningar med vårt Säkerhetslarm, som meddelar dig via e-post när ett nytt it-hot är på gång.
Värde: 399 kr.
Det här usb-minnet är fullt med underhållning – hela 10 roliga och klassiska spel som du kan spela direkt på datorn.
Vi har satt ihop ett varierat paket med spel där du får utmana ditt logiska och strategiska tänkande och din reaktionsförmåga – eller bara koppla av med ett roligt spel när du tar en paus. Spelen startar direkt från usb-minnet via en smart meny så att du kan komma igång snabbt och enkelt – ingen installation behövs.
Läs mer
Du får dessa 12 spel:
Mines Perfect (Minröj) – hitta minorna utan att träffa fel
Quick Solitaire – den klassiska patiensen med 7 högar där du drar kort med ett klick
Quick Poker – spela olika pokervarianter mot datorn
Brutal Chess – snyggt 3D-schack för taktiska hjärnor
Mania Drive – fartfyllt bilspel med akrobatiska banor
Canabalt – spring för livet och hoppa över hinder i ett fartfyllt actionspel
Pingus – en rolig version av det klassiska spelet Lemmings där du för små djur i säkerhet
Neverball – styr en boll genom 140 banor och samla mynt längs vägen
SuperTux – ett plattformsspel med en modig pingvin, 26 banor och många fiender
Sudoku – klassikern med fyra svårighetsgrader och flera olika storlekar på spelplanen.
Domino Chain – ett klurigt pusselspel där du ska placera dominobrickor.
LBreakout 2 – liknar klassiska Arkanoid, där du ska slå bort brickor med en boll.
Alla spelen är på svenska.
Med 12 olika spel på USB-minnet har du timmar av underhållning och variation – perfekt både för korta pauser och långa spelkvällar.
USB-minnet är gediget konstruerat i stål och har hela 512 GB lagringsutrymme.
Spelpaketet tar bara upp en liten del av kapaciteten, så du har gott om extra utrymme för till exempel säkerhetskopior, foton eller videor.
Fakta
Vi skickar din välkomstgåva ca 2 veckor efter att vi mottagit din betalning.
Om du vill ha din gåva snabbare rekommenderar vi att du betalar med kreditkort och inte med faktura.
PC-tidningen publiceras 20 gånger om året.
Du får en ny tidning levererad ungefär ungefär var tredje vecka – direkt till din brevlåda.
En utgåva av PC-tidningen kostar 114,90 kr
Få rabatt under din introduktionsperiod genom att lägga till ytterligare nummer till ditt introduktionserbjudande.
Du hittar svar på nästan alla frågor på www.kundtjanst.nu
Här hittar du också telefonnummer och e-postadress till vår hjälpsamma kundtjänst.
Du kan säga upp din prenumeration på www.kundtjanst.nu
Det tar bara ett par minuter att säga upp din prenumeration.
Du har 14 dagars ångerrätt, räknat från dagen då tidskriften landar i din brevlåda.
Du kan utnyttja din ångerrätt på www.kundtjanst.nu, där du också hittar instruktioner för hur du skickar tillbaka tidningen och välkomstgåvan till oss.
Du kan också utnyttja din ångerrätt genom att skicka ett e-postmeddelande till oss, förutsatt att du gör det inom tidsgränsen.
PC-tidningen är den perfekta följeslagaren för alla som är intresserade av datorer, surfplattor och smarttelefoner.
Den är både till för entusiaster som då och då behöver inspiration eller en hjälpande hand och för absoluta nybörjare som bara vill att allt ska fungera.
Med en prenumeration på PC-tidningen får du inte bara din tidning i brevlådan. Du får också full tillgång till den exklusiva och låsta delen av vår webbplats, där vi samlar allt digitalt innehåll som hör till PC-tidningen. Här kan du fritt hämta mer än 300 utvalda, värdefulla och säkra datorprogram, samt grundliga guider på svenska och massor av artiklar från tidningen.
Du kan också se lösningar på över 500 datorproblem och anmäla dig till Säkerhetslarm, som meddelar dig om ett digitalt hot är nära förestående.
Jag och hela redaktionen på PC-tidningen är glada över att kunna vara din guide i den digitala världen.
Med vänliga hälsningar
Chefredaktör
Leif Jonasson